South Park sezon 17 zapowiedź. Czego możemy się spodziewać.

South Park sezon 17 zapowiedź. Czego możemy się spodziewać.

Wielkie odliczanie rozpoczęte, do kolejnego już 17 sezonu South Park pozostało raptem kilka dni, a premiera nowego sezonu odbędzie się 25 września na antenie Comedy Central (USA) o godzinie 10 czasu EST (Standardowy Czas Wschodni). W Polsce będzie to 04:00, 26 września a na odcinek z polskimi napisami przyjdzie nam trochę poczekać, będziemy starali się zrobić to jak najszybciej.

Ale do rzeczy… Jak wiecie światło dzienne ujrzał już trailer nowego sezonu, nie znamy co prawda jeszcze nazwy pierwszego odcinka ale po obejrzanej zapowiedzi możemy domyślać się jakie tematy zostaną poruszone w nowym sezonie South Park.

Trailer możecie obejrzeć tutaj, jeśli jeszcze nie mieliście okazji:

No to zaczynamy…

1. Trayvon Martin – zabójstwo 17-letniego Afroamerykanina

Trayvon Martin, czarnoskóry 17-latek został zastrzelony 26 lutego w miasteczku Stanford na Florydzie. Trayvon wracał do domu z zakupów, ale patrolujący ulicę członek straży sąsiedzkiej, czyli cywilnej organizacji pilnującej porządku w okolicy, uznał, że chłopak jest pod wpływem narkotyków i “ma złe zamiary”.

George Zimmerman śledził go. Według relacji świadków wywiązała się między nimi bójka, podczas której mężczyzna zastrzelił Martina. W trakcie ustalania przyczyn tragedii okazało się, że chłopiec nigdy nie był agresywny, nie miał konfliktów z prawem i nie był notowany przez policję.

Nad sentencją wyroku obradowano łącznie blisko 17 godzin. Zimmermanowi groziła kara dożywotniego więzienia. Część komentatorów twierdziła, że to ciemny kolor skóry zadecydował o oddaniu strzału w kierunku chłopaka.

Sprawę śledził prezydent Stanów Zjednoczonych. – Kiedy myślę o tym chłopcu, przychodzą mi na myśl moje dzieci – mówił. Barack Obama obiecał, że okoliczności śmierci zostaną dokładnie zbadane i wyjaśnione.

Oskarżony miał przyjąć wyrok bez większych emocji, jedynie z lekkim uśmiechem na twarzy.

Amerykański sąd uznał, że George Zimmerman nie jest winny śmierci 17-letniego Trayvona Martina. Prokuratorzy chcieli, aby ochroniarz został uznany za sprawcę nieumyślnego spowodowania śmierci. Organizacje afroamerykańskie przekonywały, że oskarżonym kierowały pobudki rasistowskie.

2. Edward Snowden i tajne dane

W filmiku możemy zobaczyć również Edwarda Snowdena, który to wyjechał do Hongkongu 20 maja. Potem przekazał brytyjskiemu “Guardianowi” oraz gazecie “Washington Post” dokumenty, z których wynikało, że NSA i inne amerykańskie służby śledziły i gromadziły dane dotyczące rozmów telefonicznych i aktywności w internecie zwłaszcza cudzoziemców, ale także obywateli USA. Snowden oskarżył NSA o zbieranie tajnych danych z serwerów dziewięciu firm internetowych, m.in. Google, Facebook, Yahoo, YouTube, AOL.

Edward Snowden był pracownikiem CIA oraz prywatnej firmy Booz Allen Hamilton, świadczącej usługi dla NSA, dzięki czemu, jak wyjaśnił “Guardianowi”, miał dostęp do baz danych agencji.

W piątek źródła w Waszyngtonie ujawniły, że rząd USA oskarżył Snowdena o bezprawne ujawnienie tajnych informacji i kradzież własności państwowej. Źródła te zapowiedziały wówczas, że rząd zamierza wystąpić do władz w Hongkongu o ekstradycję Snowdena.

3. Występ Miley Cyrus na Video Music Awards!

Gwiazdka znana z serialu “Hannah Montana” najwyraźniej próbowała zerwać z dotychczasowym wizerunkiem. Występ Miley Cyrus na gali Video Music Awards 2013 został okrzyknięty tym najbardziej szokującym. Młoda pop gwiazda na scenie szalała pokazując język, tańcząc twerk (wymachiwanie dupskiem) i zrzucając ubrania będzie na co patrzeć w nowym sezonie ;)

Na filmiku możemy też zobaczyć wydarzenia takie jak: Syria, Egipt czy całą sielankę związaną z małżeństwami homoseksualistów w USA. Wystarczy tego zanudzania, musimy wstrzymać się jeszcze kilka dni do nowego sezonu, który niestety został skrócony do 10 odcinków, póki co nie wiadomo ile z nich ujrzymy przed świętami.


70
Administracja strony nie ponosi odpowiedzialności za materiały zamieszczone na innych serwerach, a jedynie udostępnione na stronie. Odcinki można oglądać ponadto na oficjalnej stronie southparkstudios.com, na odcinki nakładane są jedynie polskie napisy. Strona nie umożliwia pobierania odcinków i nie wspiera piractwa!